تصفیه فاضلاب صنعتی به روش MBR

تصفیه فاضلاب به روش MBBR, انعقاد ولخته سازی آب , سپتیک تانک , اسمزمعکوسRO , انعقادولخته سازی , ایمهوف تانک

فرایند تصفیه فاضلاب MBR یک سیستم تصفیه فاضلاب یکپارچه است که از ترکیب فرایند تصفیه بیولوژیکی (لجن فعال )با یک سیستم ممبرانی مستغرق تشکیل شده است . این فرایند با ادغام واحدهای ته نشینی (زلال سازی )،هوادهی وفیلتراسیون در یک راکتور،جایگزین فرایندهای تصفیه فاضلاب متعارف (لجن فعال متعارف ) شده و یک سیستم ساده و موثر را تشکیل می دهد که هزینه های سرمایه گذاری اولیه وهزینه های بهره برداری سیستم را کاهش می دهد . در این فرایند با جایگزینی واحد ته نشینی ثقلی با سیستم جدا کننده ممبرانی ، منافع زیادی از قبیل پایداری در بهره برداری، کاهش تولید لجن مازاد و کیفیت بسیار بالاتر پساب خروجی بدست می آید بنابراین این سیستم ، فرآیند مناسبی است که می تواند در محدوده وسیعی برای سیستم های استفاده مجدد از پساب تصفیه شده در تصفیه فاضلابهای شهری وصنعتی بکارگرفته شود.
فرآیند تصفیه فاضلاب MBR یک فرآیند لجن فعال رشد معلق است که با یک سیستم ممبران ( معمولا ازنوع ممبران های رشته ای تو خالی Hollow fiber یا نوع لوله ای (Tubular) ادغام شده است .در این فرآیند، سیستم ممبرانی نقش واحد ته نشینی (زلال سازی) در جداسازی جامدات معلق در سیستم لجن متعارف را برعهده دارد .
در فرآیند تصفیه فاضلاب MBR معمولا ممبران ها بصورت مستغرق در واحد هوادهی قرار داشته و صورت مستقیم با فاضلاب ومایع مخلوط (Mixed Liquor) در تماس می باشند. در این فرآیند با استفاده از پمپ مکش ،با صرف انرژی کمی ، خلا بوجود می آید که استخراج پساب تصفیه شده از درون ممبران ها به بیرون را به دنبال دارد.
علاوه براین در این فرآیند تصفیه فاضلاب ، مقداری هوا نیز از کف واحد هوادهی به این واحد وارد می شود تا سطح خارجی رشته های ممبرانی را تمیز نموده وجامدات پذیرش نشده توسط ممبران ها را از سطح ممبران ها کنارزده و جابجا نماید. لجن مازاد در این فرآیند نیز معمولا بصورت مستقیم از واحد هوادهی به خارج پمپ می شود.
کارشناسان شرکت مهندسین پالود صنعت به عنایت خداوند متعال توانمندی طراحی،ساخت و بهره برداری از این سیستم نوین تصفیه فاضلاب را دارند.برای مشاوره با دفتر مرکزی شرکت تماس بگیرید.

مزایای فرآیند MBR نسبت به سایر فرآیندهای متعارف

- کیفیت پساب خروجی بسیار عالی
- عدم نیاز به سیستم گندزدایی و کلرزنی
- مراحل کمتر فرآیندی برای رسیدن به خروجی با کیفیت
- فضای اشغالی بسیار کمتر نسبت به سایر فرآیندهای مرسوم
- تولید لجن کمتر نسبت به سایر فرآیندهای مرسوم و عدم تولید بو
- بارگذاری آلی بیشتر نسبت به راکتورهای مرسوم
- عدم وجود کدورت در پساب خروجی
- قابلیت بهره برداری در غلظت های بالاتر MLSS نسبت به سایر راکتورها
- هزینه های بهره برداری و نگهداری پایین
- استفاده از فناوری روز دنیا

`
دانلود کاتالوگ

تهرانسر-خیابان هفتم بلوار اصلی ( قهرمانی )-ساختمان پارسه-واحد 29
تلفن : 46-44569945(21) 98+
فکس : 44596738 (21) 98+
همراه : 9121872360 98+
ایمیل : info@psne.ir