فیلتر کربنی

فیلتر کربنی , ایمهوف تانک

فیلترکربن بهترین روش برای از بین بردن کلر،رنگ،بو وطعم میباشد.وهمین طور قابلیت اثرگذاری برروی ترکیبات آلی و معدنی را نیز دارد.

عملکرد فیلترکربن

فیلتر کربن از کربن فعال تشکیل شده که عملکردجذب مواد شیمیایی آلاینده و ناخالصی ها رادارد.کربن فعال در ساختار خود دارای منافذی است که از طریق جذب مواد باعث حذف ذرات میشود.

مواداولیه کربن فعال

کربن از موادی مانند ذغال سنگ،پوسته نارگیل ، چوب و ...که دردمای بالا،حرارت داده شده وبه آن کربونیزاسیون گفته میشود طی مراحلی به دست می آید.

قدرت جذب

به دام افتادن مولکول های شیمیایی آلاینده ها د سطح متخلخل کربن و حذف آن ها را فرایند جذب میگویندکه این فرایند جذب در فیلتر کربن معمولا با افزایش PH وکاهش دما همراه است فیلتر کربن فعال دارای تکه های کوچکی از کربن می باشد که به طور معمول به صورت پودر یا دانه وبه شکل متخلخل هستند درواقع فقط یک گرم کربن فعال به راحتی سطح به اندازه m2500 یا بالاتر را پوشش میدهد.جذب سطحی یک پروسه مجزا است که درآن ترکیبات آلی در هوا یا آب با کربن فعال واکنش شیمیایی می دهد هرچقدر کربن فعال متخلخل تر باشد خاصیت جذب سطحی ان افزایش میابد.دو مکانیزم اصلی که توسط کربن فعال انجام میگیرد حذف آلاینده ها ازآبو جذب و کاهش کاتالیزوری است در سیستم های تصفیه هوا ،فیلتر کربن می تواند در رابطه با ازبین بردن ناخالصی هایی نظیر گردوخاک،پرز،قارچ،دود،مو حیوان خانگی،مواد شیمیایی خانگی متداول ،بنزن،و...به کار میرود.اگر از فیلتر کربن و فیلتر HEPA به صورت همزمان استفاده شود می توان تا حدود 99.97 درصد ذرات تا اندازه 0.3 میکرون راحذف کرد.روش و اصول تمامی فیلترهای کربن یکی است ولی تفاوت که در آنها وجود دارد مربوط به نوع کربن فعال از لحاظ عوامل جذب ید،جذب متیلن،درصدخاکستر،هاردنس،مش بندی،سطح موثر،درصدرطوبت و نوع پایه مواد اولیه تشکیل دهنده کربن است.توجه به عوامل فوق درانتخاب وطراحی فیلترینگ تاثیر فراوانی دارد.
فیلتر کربنی , سپتیک تانک وزن مولکولی:
با افزایش وزن مولکولی خاصیت جذب کربن فعال افزایش میابد.
PH:
کربن در PHهای پایین عملکرد بهتری دارد و هرچه PH بالاتر برود خاصیت جذب کمتر می شود.
غلظت آلاینده ها:
هرچه غلظت آلاینده بیشتر باشد درصد جذب کربن که استفاده می شود باید بالاتر باشد.
اندازه ذرات:
کربن فعال در مش بندی های مختلف بکار می رود که عبارتنداز 30*8(بزرگترین)40*12(رایج ترین)50*20)بهترین) به طور معمول ذرات کوچکتردارای نرخ جذب سریعتری می باشند.
نرخ جریان:
هرچه سرعت جریان پایین تر باشد و زمان بیشتری برای تماس آلاینده ها با کربن وجود داشته باشد جذب بهتر انجام می شود.
درجه حرارت:
در درجه حرارت های بالا میزان ویسکوزیته آب کاهش می یابد و این عامل ،نرخ پخش راافزایش میدهدودر نتیجه جذب افزایش می یابد.
شرکت مهندسین پالود صنعت نیکان آمادگی خود را در زمینه طراحی و ساخت انواع فیلتر کربن پودری و گرانولی اعلام میدارد و امید دارد که تلاش در عرصه تصفیه آب و پساب گامی هرچند کوچک در حفظ محیط زیست هموطنان عزیز داشته باشد.

`
دانلود کاتالوگ

تهرانسر-خیابان هفتم بلوار اصلی ( قهرمانی )-ساختمان پارسه-واحد 29
تلفن : 46-44569945(21) 98+
فکس : 44596738 (21) 98+
همراه : 9121872360 98+
ایمیل : info@psne.ir