فروش ازن ژنراتور

ازن:

ازن قويترين اکسيد کننده تجاري در دنيا شناخته شده و تمام ميکروارگانيسم ها از جمله باکتريها، ويروسها، اسپورها و تخم انگلها را از بين مي برد و همچنين به علت اكسيد كنندگي بالا مانع از رشد جلبك ها مي گردد مکانيسم اثر ازن و کلر بر روی ميکرو ارگانيسم ها کاملاً متفاوت است. ازن بر روی ديواره ميکرو ارگانيسم ها تأثير می گذارد در حالی که کلر می بايستی از ديواره عبور کرده و دقيقاً روی هسته عمل کند بنابر اين ازن 3000 بار سريعتر از کلر عمل استريل نمودن را انجام داده و چون ازن روي ديواره تأثير مي گذارد طيف استريل کنندگي آن بسيار گسترده مي باشد.
ازن ناپايدار بوده و پس از مدتي به اکسيژن بر مي گردد به همين علت نمي توان آن را در جايي نگه داشته يا فشرده و جابجا کنيم و به همين علت بايد ازن همواره در محل توليد شود، که اين باعث شده ازن بعنوان يک استريل کننده ایمن شناخته شود.
ازن کمتر از کلر باعث خوردگي ديواره استخر، لوله ها و ... شده و ماندگاري آب استخر را نيز افزايش داده و باعث از بين رفتن بو، رنگ و طعم ازن با تحت تابش قرار دادن هوا ویا تحت تابش قرار دادن ماورای بنفش اکسیژن تولید می شود. ازن فرم ملکولی از اکسیژن است که در آن سه اتم اکسیژن به یکدیگر متصل شده اند. اتم اکسیژن اضافی در ساختار ازن، آن را به قوی ترین اکسیدکننده موجود در حال حاضر تبدیل کرده است.
از آنجا که ازن بسیار ناپایدار است و تحت شرایط عادی به سرعت تجزیه می شود، امکان نگهداری و فروش آن به صورت تجاری ممکن نیست بنابراین این ماده باید در محل مصرف تولید شود. در هوای معمولی تا مدت زمان یک ساعت دوام می آورد. در آب استخر معمولی به مدت زمان کافی برای تصفیه آب یعنی کمتر از یک ثانیه دوام می آورد.
اگرچه ازن یک تصفیه کننده محسوب می شود، اما در اصل یک اکسید کننده می باشد. در استخرهای معمولی که در آنها از کلر برای تصفیه استفاده می شود تقریباً 90% از کلر مصرفی در واکنشهای نامربوط و غیر گندزدایی استفاده می شود ( به عبارت بهتر 90% کلر در واکنش هایی به هدر می‌رود وحضور و تأثیری در واکنش های گندزدایی ندارد.) همچنین محصولات جانبی این واکنش ها ی کلر که در محل باقی می مانند نیز نامطلوب و مضر هستند. این ترکیبات کلر عامل اصلی سوزش چشم، بوی بد و سایر عوارض جانبی نامطلوب کلر می باشند. وقتی که از ازن استفاده میشود ازن قسمت اعظم آلودگیها و ترکیبات کلر را اکسید می کند، در نتیجه کلر بیشتری که آزاد می گردد برای گندزدایی وجود خواهد داشت و مقدار کمتری از کلر استفاده می شود. میزان کاهش مصرف کلر به عوامل مختلفی بستگی دارد ولی برای یک استخر ساختمان مسکونی، مصرف کلر 60 درصد کاهش می‌یابد و مصرف کلر برای استخرهای تجاری و بزرگ 60- 40 درصد کاهش می‌یابد

عملکرد ازن ژنراتور

این سیستم به صورتی کار می کند که وقتی هوا به قسمتی که درون آن یک لامپ ماوراء بنفش قرار دارد، کشیده می شود، هوا را به ازن تبدیل می کند. ازن، یا مستقیم به داخل آب تزریق می شود یا با استفاده از یک سیستم ونتوری کنارگذرBy pass داخل آب می شود.
در تزریق مستقیم، یک انژکتور ونتوری مستقیماً به خط برگشت استخر متصل می شود و عمل مکشی را ایجاد می کند که ازن را به داخل ونتوری می کشد. سیستم ونتوری کنار گذر By Pass آب را مستقیماً بعد از پمپ چرخشی آب می گیرد و قسمتی از آب را که از فیلترها و گرمکن می‌گذرد، سپس از داخل انژکتور ونتوری و داخل تیوپ اتصال عبور کرده و در انتها آب از خط برگشت به داخل استخر منتقل می شود. شیر اطمینان به منظور جلوگیری از برگشت آب در صورت ایجاد اشکال در سیستم، تعبیه شده است.
دستگاه ازن ژنراتور می‌بایست در فاصله حداقل 5 فوت (524/1) از دیوار داخلی استخر قرار گیرد و باید از لوله‌های غیرفلزی برای آن استفاده شود.
سیستم باید 6 تا 8 ساعت در روز برای کارآیی مناسب کار کند. ولی میزان کارکرد دستگاه با توجه به شرایط سیستم قابل تغییر است.

`
دانلود کاتالوگ

دفتر مرکزی: کیلومتر 9 جاده مخصوص ( تهران - کرج ) - بلوار اصلی تهرانسر - نبش خیابان ششم - ساختمان ایرانیان - واحد 8
تلفن : 20 - 44566419 (21) 98+
فکس : 44513120 (21) 98+
همراه : 9121872360 98+
ایمیل : info@psne.ir