تصفیه پساب قالیشویی

تصفیه پساب قالیشویی

ورود پساب خروجی از قالیشویی ها به محیط زیست که حاوی مقادیر زیادی از شوینده ها ، ذرات جامد ( خاک ، کرک و ... ) و رنگ می باشد سبب ایجاد صدمات جبران ناپذیری به محیط زیست می شود . علاوه بر مشکلات زیست محیطی این نوع پساب ؛ با توجه به این که در کشور با بحران جدی کم آبی مواجه هستیم لازم است که با تصفیه فاضلاب واحد های قالیشویی زمینه را برای استفاده مجدد از آب تصفیه شده فراهم نماییم .
شرکت مهندسین پالود صنعت نیکان با بهره گیری از متخصصان مجرب در صنعت تصفیه آب و فاضلاب و تکنولوژی های نوین ؛ طراح و مجری سیستم تصفیه پساب حاصل از شست و شو در قالیشویی به صورت كاملا موثر و با هزينه بسيارکم همراه با بازگشت آب تصفیه شده به فرآیند شست و شو می باشد . استفاده مجدد از آب تصفیه شده ضمن صرفه‌جويی در مصرف آب ، از آلودگي محيط‌ زيست و منابع آب سطحی و زير‌زمينی نيز جلوگيری می نمايد.
روش انعقاد و لخته سازی الکتریکی بر اساس اعمال جریان الکتریکی به فاضلاب برای تصفیه و انعقاد بدون افزودن مواد منعقد کننده صورت می گیرد . روش ECF قادر به حذف ذرات معلق با کمترین لجن را دارا می باشد . ECF شامل قطعات فلزی که الکترود نامیده می شود و به صورت منظم و مشخصی درون فاضلاب قرار میگیرند ، با استفاده از اصل الکتروشیمی ، الکترود کاتد اکسید شده (الکترون از دست می دهد) و فاضلاب الکترون را دریافت می کند .
زمانی که الکترود کاتد با فاضلاب در تماس است فلز ، داخل دستگاه آزاد می شود که شرایط برای اتعقاد و لخته سازی فراهم میگردد .

ویژگی های روش انعقاد الکتریکی

- حذف روغن وگریس و مواد نفتی
- کف و دترجنت ها
- حذف فلزات سنگین
- حذف رنگ
- کاهش TSS و کدورت
- حذف آرسنیک و کروم و فسفات ها

مزایای این سیستم

به کارگیری و راهبری سیستم انعقاد الکتریکی نسبت به انعقاد شیمیایی بسیار راحت تر و مقرون به صرفه تر می باشد . در سیستم انعقاد شیمیایی به علت تزریق مواد شیمیایی به صورت دائم نیاز به خرید مواد شیمیایی منعقد کننده ، مواد تنظیم pH و بهره بردار فعال دارد که این معایب در سیستم انعقاد الکتریکی برطرف شده است .

به طور کلی مزایای تصفیه فاضلاب به روش انعقاد الکتریکی شامل موارد زیر می باشد:

- عدم نیاز به مصرف مواد شیمیایی (منعقد کننده – تنظیم pH )
- راندمان بالاتر نسبت به انعقاد و سایر روش ها
- زمان ماند کم
- کاهش حجم راکتور
- تمام اتوماتیک
- کاربری ساده
- استفاده مجدد از آب تا حدود 90 درصد پساب تولیدی

دانلود کاتالوگ
`
دانلود کاتالوگ

دفتر مرکزی: کیلومتر 9 جاده مخصوص ( تهران - کرج ) - بلوار اصلی تهرانسر - نبش خیابان ششم - ساختمان ایرانیان - واحد 8
تلفن : 20 - 44566419 (21) 98+
فکس : 44513120 (21) 98+
همراه : 9121872360 98+
ایمیل : info@psne.ir